ACİL NAKİT NASIL BULUR

Sponsor Bağlantıları


Günlük hayatta en çok ihtiyaç duydugumuz anda acil nkit temin etmenin bir kaç yolu bulunmaktadır. Gelin şimdi bunların bir kaç yolunu birlikte iceleyelim.

– Senetle nakit
Bu yöntem son dönemlerde çok moda olmuş durumda insanlar bankalardan kredi temin edemediği durumda başka bir çözüm bulamadıklarında bu yönteme başvurmaktadırlar. Eski usulda bu işi tefeciler ikrazatçılar yapardı. Şimdi faktoring şirketleri bu işi yapmaktadırlar. Sizden bir takım şartlar isteyerek anında senetle nakit işinizi çözebiliyor. Fakat burada önemli detay sizden talep edilenler. İlk talep alacağınız rakama karşılık olacak bir ipotek menkul yada gayrimenkul oluyor. Eğer bunlara sahip değilseniz size gerekli olan bir kefil olacaktır. Kefil bulmak size çözüm olabilir. Daha sonrasında alacağınız rakam için istenilen komisyon (faiz) konuşulacaktır. Takdir edersiniz ki kimse bu işi hayır için yapmıyor. Burada en büyük avantaj banka sisteminden farklı olarak karşılıklı güven durumu oluşmasın durumunda faiz oranını karşılıklı konuşarak halledilebilecek olmasıdır. Ödeme şekilleri koşulları konusunda da gerekli desteği alabilirsiniz. Maaş gününüze uygun ödeme koşulları konusunda destek alabilirsiniz. Sonrasında senetler düzenlenir vade ayı kadar senet imzalanır. Her ödeme karşılığında o ay ki senet elden alınır. Ödemelerde sorun olmadığı sürece alan mennun satan razı durumu oluyor.
– Senetle altın
Burada önemli olan bu işlemi yapabileceğiniz bir kuyumcu bulmak olacaktır. Bu işlem en çok istanbul’da yapılmaktadır. Farz edelim ki düğününüz var ve acil nakit ihtiyacınız var. Beyaz eşya Yemek odası Yatak odası derken en az 30000 (otuz bin lira ) gerek. Daha bunu takısı var. Semtin kuyumcusuna gidip durumun anlatıyorsunuz. Oda size bir teklifte bulunuyor. Sana bu parayı veririm ama 12 ayda 40000 (kırk bin) olarak ger alırım diyor. Mecbur ele güne rezil olmamak için mecbur kabul ediyorsunuz. Senetler düzenleniyor imzalar atılıyor herkes memnun oluyor.
– Evkur Evve Evser elektronik eşya alıp nakite çevirme
3 gün sonra ödemeniz var ama hiç paranız yok. Ne yapacağınızı düşünyorsunuz. Çözümlerden biriside bu tür ev eşyası satan yerlerde alacağınız elektronik eşyalar olacaktır. Bu firmalar senet düzenleyip beyaz eşya koltuk takımı elektronik her türlü ürünü satmaktadır. Banka sicili gibi hiç bir talepleri yoktur sizde. Kendi kontrol sistemleri vardır.İkametgah adresinize kendi ekiplerini gönderip komşularınızdan aldıkları bilgilerle yaparlar gerekli kontrolleri. Tabi ki aldığınız eşyalar için senetle ödeme yöntemini kullandığınız için vade tarihine göre faizde işleyecektir ama eşyayı anında satıp nakit’e çevirebilme şansınız devam edecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*