KALDIRAÇLI İŞLEMLER

Sponsor Bağlantıları


Kaldıraç tabiri borsa üzerinde yapılan işlemlerde kullanılan bir sistemdir. Kaldıraçlı işlemler sizi aynı dakikada zengin edebilecekken saniyeler içinde batırabilir. Bu makalemizde sizlere bunların bütün detaylarını vermeye çalışacağız. Fakat burda tekrar tekrar söylemek çok önemli çünkü çok riskli çok tehlikeli işlemlerdir.

Öncelikle her bankanın bu işlem için uygulamalamarı vardır. Meta trader 4 yada Meta trader 5 gibi uygulamalar ile kaldıraçlı işlem yapabilirsiniz. Bu uygulamlar ile bankalar size paranıza ek olarak kullanabileceğiniz bakiye tanımlarlar. Örnek vermek gerekir ise 100.000 TL ile 1.000.000 TL’lik işlem yapabilirsiniz. Fakat en ufak yanlış işlmede bütün parannızı kaybedebilirsiniz. Kaldıraçlı işlemler konusunda bilginiz yok ise hiç bulaşmamanız gerekir. Kaldıraçlı işlem ile ilgili bilgi sahibi olmak için önce bir araştırma yapmanızı öneririz.

Borsa işlemleri normaldede riskli olabilir. Manipüle edilme durumları söz konusu olabiliyor. Birde bunun üzerine kaldıraç riski eklendiği zaman işlem sonuçları hüsrala bitebilir. Bilmediğiniz konuda işlem yapmaya çalışarak elinizdeki bakiyedende olmamak gerekir. Bugün 100.000 TL’yi Vadeli hesaba koymuş olsanız aylık size nerdeyse 4.000 TL getiri bırakır. Hatta paranızı bağlamadan günlük faize koyabilirsiniz. Şuan faiz oranları %45 %50 civarında gezmektedir. Hatta bankalar şuan ne kadar paranız var ise ona göre faiz veriyorlar. Bugün 100.000 TL ile 10.000.000 TL faiz oranı her bankada farklılık göstermektedir. Kaldıraçlı işlemler ile zengin olan insan sayısı çok fazla fakat bir o kadar da batan insan vardır. Kaldıraçlı işlemler kumar oynamak gibidir. Ortada kazanç ihtimali var fakat kaybetme ihtimali daha yüksektir.

Borsa viop kaldıraç kaldıraçlı işlemler her zaman riskli olmuştur. Bankaların size olmayan parayı verip kaldıraç işlemlerinde kullanabilmeniz için vermesi zaten size ortadaki riskli durumu göz önüne sermektedir. Bankalar kazanç elde etmeyecekleri işlere girmezler. Siz siz olun bilmediğiniz işe girmeyin. Bir önceki makalemizi okuyarak kredi başvuru işlemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*