KREDİ KARTI BORÇLARI

Sponsor Bağlantıları


Kredi kartı doğru kullanıldığında çok faydalı bir araç olsa’da bazen aşırı harcamalar sonucu istenmeyen borçlar ve sonuçlar doğurabilir. Hele ki bu ay asgari tutarı ödeyeyim sonraki ay tamamını öderim düşüncesinde olanlar kendilerini büyük bir borç içerisinde bulabilir. Asgari tutarı ödeyebilirsiniz fakat kalan tutara faiz işlemeye devam edecektir ve bununla beraber kart limitinizde azalmaya devam edecektir. Borcu son ödeme tarihine kadar ödemeniz durumunda kartınız kullanıma kapanacaktır. Ne zaman borcun tamamını ödersiniz kartınız tekrar kullanıma açılacaktır. Hiç bir ödeme yapmaz iseniz yasal takip süreciniz başlayacaktır. Yasal takip sürecinin başlaması için 90 gün boyunca ödeme yapılmamış olması gerekmektedir. Bu 90 günlük sürede hiç ödeme yapmadıysanız banka size ilk etapta bir hafta 7 gün süre verecektir. Bu süre zarfında borcun tamamı kapanır ise yasal takip başlamaz. Bir haftalık süre zarfında bankanızdan yapılandırma talep edebilirsiniz. Eğer iki şekil dede işlem yapılamıyor ise yasal takip süreciniz başlar ve bu süreçte muhatabınız avukatlar yada hukuk büroları olacaktır.

Şimdi kart borcunuzu  bir kaç adımda nasıl takip ederek kontrol altına alabilirsiniz onlara bakalım ;

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyor musunuz?

Borçlu olmak size nasıl hissettiriyor ?

Daha ne kadar borçlu olarak yaşayacaksınız ?

İşte sizi borçtan kurtaracak birkaç öneri

  • ilk iş bir harcama planı yapmak (Günlük , Haftalık , Aylık nerede ne kadar harcanacağını bilmek fevri yapılacak harcamaların önüne geçecektir.
  • Borç bitene kadar kredi kartı kullanmayın. (Elinizde olmayan parayı harcamayın banka kartınızı yada cebinizdeki nakit’i kullanın Olmayan bir parayı harcamak size elinizdekinden çok daha fazlasına sahipmişsiniz hissi verir)
  • Kartınızın devamlı asgari ödemesinden fazlasını yapmaya çalışın. (Aksi takdirde üst üste 3. asgari ödemede yeni çıkan yasa doğrultusunda kartınız kullanıma kapanacaktır)
  • Ekstrenizi düzenli şekilde takip edin ( ilk sırada söylediğimiz işlemi planlamayı kolaylaştıracaktır)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*