EKONOMİK DURUM VE KRİZ

Sponsor Bağlantıları


Ülkemizde son dönmede döviz kurunun ani yükselişinden sonra günlük ihtyiaç olan ürünlerde fiyatlar tavan yapmış durumdadır. Hal böyle olunca alım gücü çok düştü insanlarda. artık Her ay yada yıl yerine her gün ürünlerin fiyatları değişiklik gösteriyor.

Yaklaşık 3-4 ay önce 8,5 dolaylarında seyreden döviz kuru şuan 17 liraları görmüş durumdadır. Üretici artn maliyetlerini ürünlere zam olarak uygulamaktadır. Vatandaş her geçen gün elindeki paranın değer kaybedişini izlemektedir. Almak istediğiniz veya ihtiyaacınız olan bir eşya var ise hiç vakit kaybetmeden almanız gerekmektedir. Hükümetin faiz indirimi kararı döviz kurunun artışını çok etkilemektedir. Bankalar mecburi olarak faiz indirimine gitmekteler. Kredilerde durum hiç gözüktüğü gibi değil. Hala kredi faiz oranları çok yüksek durumdalar. Hangi banka ne kadar kredi faizi alıyor görmek için tıklayın.

Bu durumda kaybeden her zaman vatandaş oluyor. Türk lirasının değer kaybı ddolar euro dövizdeki yükseliş bankalardaki yüksek faizler kredi alamama sorunları vatandaşın sırtına binmeye devam ediyor. 3 ay önce 8-59 lira civarında olan dolar şuan 2 ktını geçmiş durumda. Vatandaş bu gelişmelerden sonra nakit ihtiyaçlarını çözebilmek biraz olsun refaha erebilmek için farklı yöntemler kullanıyorlar. Bunların başında senetle kredi geliyor. Ayrıca bu dönemde menkul ve gayrimenkul fiyatları’da inanılmaz artmış durumdalar. Bütün firmalar araba satıcıları gayrimenkulcüler krizi fırsata çevirmeye çalışıyorlar. Eminevim Birevim Katılımevim Fuzulev gibi ev firmaları farklı kampanyalar ile faizsiz ev fırsatı sunuyorlar. Sizden sadece katılım ücreti alıyorlar. Bunu dışında Otosor wowwo gibi firmalar senetle araba satışı yapıyor. Bunların dışında otokoç ve doğuş finans kendi bünyelerinde kredi imkanı sağlayarak sizlere hizmet veriyor.

İçinde bulunduğumuz durumda ülkemizde yaşanan çalkantılı buhranlı dönemde ekonomik olarak yapılacak en büyük yatırımın ne olduğunu kimse kestiremiyor. Bir çok vatandaş anlamadan bilmeden bir ümit coin piyasasına girmiş durumdalar. Fakat dediğimiz gibi bunların tamamı hayal ürünü bilgi birikim olmadan para kazanma tamamen yalan dolan. Bütün bitcoin ve altcoinler tüm coin piyasaları bilgi birikim ile yatırım yapılması gerek konulardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*