BORÇ PARA

Sponsor Bağlantıları


Ülkemizde para ihtiyacı pandemi ile birlikte çok artmış durumda. Bankalar kredi vermek için birbiri ile yarışıyor ama sicili bozuk insan sayısı çok fazla. Pandemi döneminde kkb puanı düşen kişiler de bu kervana katıldılar. Bu ilerleyiş ile birlikte insanlar borç para bularak işlerini görmeye çalışıyorlar. Bazı vatandaşlar bir kredi kartının borcunu ödeyerek sonra nakit avans çekip diğer kartlarını ödüyorlar bu şekilde bir kısır döngüye girmiş durumdalar.
Borçlu insan sayısı her gün artıyor. Çaresizce banka kampanyalarını takip eden insanlar hiç bir çözüm bulamıyor. Eskiden insanlar birbirlerinden borç para alıp işlerini görebilirlerdi. Bankacılık sistemi ve kredi pazarı bu borç işini tamamen ortadan kaldırdı. Kredi sistemi çok gelişmeden önce bir kişi ev yada araba almak istiyorsa ya senet yapardı yada eş dost akrabadan borç isterdi. İnsanların birbirine güvenleri vardı.


Bankacılık sistemi geliştikçe bu güven ortamı kayboldu. Tefecilerde para almak isteyen insanların sayısı çok arttı. Tefeciler yasal olmayan kişilerdir. Tehlikeli olabilecek kişilerdir. Acımasız olabilirler. Ödeme zorluğu çekerseniz malınıza ipotek koyarlar. O yüzden bu insanlarla çalışmak hem suçtur hem de yasal değildir.
Senetle kredi veren bankalar diye bir çok şey görebilirsiniz ama bu tür şeylere kesinlikle inanmayın. Hiç bir banka size demetle kredi vermez. Bazı factoring firmaları ikrazatçılar vardır. Ama bu firmaların genel anlamda işler Çek senet kırma işleridir. Vadelerine göre elinizdeki çeke karşı ödeme yaparlar. Eğer şartlarınız uyuyorsa çok düşük kkb puanınız yoksa kırmızı çizgi yemediyseniz bu firmalardan da senetle kredi alabilirsiniz. Ama en önemli şartları sizden ipotek isterler. Sonrasında işleminiz yapılır.

Yapmanız gereken belirlenen günde size verilen hesap üzerinden ödemenizi gerçekleştirmeniz olacaktır. Bu işlem sizin kredi puanınızı etkilemeyecektir. İnternet üzerinden araştırma yaparak faktöring firmalarına ulaşabilirsiniz. Senetle para konusundaki yazımızıda okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu tür işlemlerin yasal olmadığı tefecilerle çalışmanın suç olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*