SENETLE PARA VEREN TEFECİLER

Sponsor Bağlantıları


Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran ekonomik olarak bütün insanları olumsuz etkilemiş durumdadır. Hal böyle olunca kredi kullanmak çok zorlaşıyor. Kişilerin dışında firmalar dahi bu durumda zorluk çekiyolar. Bankarın kredi faizleri çok yükselmiş durumda. İhtiyaç kredileri Konut kredileri faiz oranları almış başını gidiyor.

Tefeci kelimesi insanları hep ürkütmüştür. Tefecilerin çalışma prensipleri size bir para verirler karşılıgında vadesi geldiğinde sizinle anlaştıkları faiz oranından kendi payına düşen faizi alırlar. Şuan içinde bulunduğumuz durumda banka kredilerinin faiz oranları çok yüksek olması bir yana bankaların sıkı politikaları nakit arayışında olan insanları otomatik olarak tefecilere yönlendiriyor. Bugün bankadan kredi almak isteseniz önce sigortanız varmı sorusu ile karşılaşıyorsunuz. Sonra aylık ödemeleriniz sonra kredi kartı kullanımınız sonra findex puanınıza bakılıyor. Neticede ülke insanının %60lık kısmı istediği krediyi kullanamıyor. Acil nakit ihtiyacı olan insanlar direk tefeci arayışına giriyor. Tefeciler ile sorun yaşayan insanlar tahsilat yapma şekilleri ile ilgili çok kötü tecrübeler etmiş olabiliyorlar. Bu yüzden her önüne gelenle bu tür işlem yapmamakta fayda var. Acil nakit ihtiyacınız olması durumunda ilk tecihiniz bankanız ve bankanızın internet bankacılığı olmalı hemen ihtiyaç kredinize başvurabilirsiniz.

Yine seçenekler sonlanmış değil aslında araştırmalarınızın yönünü değiştirirseniz karşınıza komisyonla kredi veren firmalar çıkacaktır. Bu firmalara başvurabilirsiniz. Komisyonlu kredi için sizden bir kaç şey talep edilecektir. Gerekli evrakları ayarlamanız durumunda firmadan komisyon karşılıgı kredi alabilirsiniz. Bu firmalar bankalar ile çalışma yaparlar ve size kredi başvurunuzda destek olurlar. Banka sistemi bu firmalardan gelen başvurulara daha yumuşak davranmaktadır. Ortada bir referans oldugu için. Bu firmaları araştırarak sizde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere tefeciler ve yaşanabilecek olumsuzluklardan bahsetmek istedik. Tefecilere bulaşmamak en sağlıklı olan davranış olacaktır. Acil paraya ihtiyacınız olması durumunda ilk tercihinizin bankalar aracı firmalar olması sizin için en doğru olan seçenek olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*